Mod – Ancient Tools

Ancient Tools - mod

Mod – Ancient Tools

„Starożytne Narzędzia” to mod do Vintage Story. Dodaje narzędzia zapomniane lub cenione od wieków. Wzmacnia on wrażenia z gry, dostarczając immersyjnych narzędzi i technik umożliwiających dalszy rozwój.


Tradycje i Techniki Starożytne: Solenie Mięsa i Rzemiosło Drzewne

Solenie mięsa to praktyka konserwacji znana od wieków. Można wykonać wiele rodzajów stelaży z ulubionych drewn, spełniających wszystkie potrzeby związane z soleniem mięsa. Przez montowanie prymitywnych haków z kości, solenie mięsa i pozwalanie mu wisieć, można uzyskać pyszne wędliny. Aby uniknąć psucia konieczna jest kontrola środowiska dojrzewania. Sprawia to, że zalecane jest używanie piwnicy!

Starożytni stolarze powszechnie używali adza, narzędzia wprowadzonego w epoce neolitu, do formowania drewna w różnorodne przedmioty lub struktury architektoniczne. W aktualnej implementacji w modzie Ancient Tools, adz służy do usuwania kory z drzew. Obdarte kłody mogą służyć do dekoracji lub projektów budowlanych, a sama kora zapewnia różnorodne, przydatne opcje rzemieślnicze!


Garbowanie i Magia Soły

Metoda garbowania przy użyciu mózgu to tradycyjna technika obróbki skór wykorzystywana przez rdzenne plemiona amerykańskie do produkcji skóry. Mod Ancient Tools oferuje uproszczoną formę tej metody. Do gry dodano szereg nowych elementów i bloków, umożliwiających zastosowanie tej techniki, w tym stelaż do rozciągania, skórzane worki na wodę, specjalny płyn oraz mózgi zwierzęce!

Smoła, lepka oraz czarna substancja często używana do wodoodpornienia, uszczelniania i jako paliwo. W Ancient Tools tworzy się ją przez mieszanie sproszkowanego węgla drzewnego, żywicy i suchej trawy. Można ją stosować do uszczelniania garnków. Tworzy źródła światła niegasnące w deszczu. Funkcjonuje zarówno jako paliwo do ognisk jak i kuźni, a także pieców jamowych na zewnątrz.


Wózki Ręczne i Transport

Potrzeba transportowania towarów z miejsca na miejsce zawsze istniała. Po wynalezieniu koła, szybko zaspokojono tę potrzebę przez wynalezienie wózków ręcznych! Dzięki Ancient Tools możesz stworzyć swój własny osobisty wózek do ciągnięcia. Wystarczy umieścić na nim kompatybilny inwentarz, a szybko staje się on praktycznym narzędziem do transportu.


Jaka jest twoja reakcja na artykuł?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz