Site icon Vintage Story Polska

Jak zdobyć miedź – przesiewanie piasku

przesiewanie piasku w vintagestory

Jak zdobyć miedź, przesiewanie piasku


Płukanie, „Panning” to metoda pozyskiwania kawałków rud z piasku i żwiru. Jest to szczególnie przydatne na początku gry, ponieważ stanowi bezpieczną i niezawodną alternatywę dla poszukiwania pojedynczych kawałków na powierzchni i może dostarczyć inne przydatne surowce. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dalszych informacji na ten temat, śmiało pytaj.


Wymagania, gracze mogą przesiewać bloki żwiru, piasku lub kościstych gleb. Żwir i piasek można znaleźć na powierzchni, podczas gdy kościste gleby można znaleźć wokół lub pod ruinami. Różne rodzaje bloków mogą dawać nieco różne efekty. Szczególnie warto zauważyć, że koścista gleba korzysta z innego zestawienia przedmiotów, co oznacza, że przesiewanie kościstych gleb może dostarczyć przedmiotów, których nie można zdobyć, przesiewając żwir lub piasek.


Proces przesiewania
  1. Umieść naczynie (miska) w pasku narzędzi i wyposaż je w aktywną rękę.
  2. Wypełnij naczynie, celując w krzyżyk w bloku docelowym.
  3. Stań w wodzie.
  4. Umyj naczynie, stojąc w wodzie, i czekaj, aż naczynie się opróżni.
  5. Wszystkie przedmioty odzyskane z procesu zostaną przeniesione do paska narzędzi gracza. Przedmioty, które nie zmieszczą się w inwentarzu gracza, zostaną upuszczone na ziemię u stóp gracza
Efektywność
  1. Rezultaty przesiania (panning) obejmują wiele różnych przydatnych małych przedmiotów, a także rzadsze wydobytki, takie jak ozdobne nakrycia głowy i przedmioty związane z fabułą (lore items). Może także dostarczać części do wczesnych broni.
  2. Surowce uzyskiwane z przesiania obejmują luźne kamienie (odpowiadające miejscowej warstwie skał), krzemień, kawałki rudy miedzi, sphalerite, cassiterite i złota, kawałki kwarcu (przezroczyste lub zwykłe) oraz niebieską glinę.
  3. Powszechne przedmioty uzyskiwane z przesiania to krzemienne groty strzał i oszczepów, metalowe odłamki (które można wykorzystać do tworzenia zestawów do broni z odzysku), oraz zardzewiałe koła zębate.
  4. Dodatkowo, przesianie może dostarczyć graczom przedmioty związane z fabułą, takie jak książki, lub ozdobne ubrania, np. diademy i naszyjniki. Można je sprzedać kupcom w zamian za więcej zardzewiałych kół zębatych.
  5. Oprócz tego, przesianie kostnych bloków gleby może również dostarczać kości, kawałki srebra i świeczki. Rzadziej, przesianie kostnych gleb może również dostarczać komponenty do zbroi, takie jak miedziane łańcuchy i lamelle.

Jaka jest twoja reakcja na artykuł?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Exit mobile version